Additional information
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 13.9 × 2.1 cm |
| Pages | 414 |
| Author(s) | Mu Ramaswamy |
| Publisher | NCBH |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2020 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788123439921 |
௹390.00
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 13.9 × 2.1 cm |
| Pages | 414 |
| Author(s) | Mu Ramaswamy |
| Publisher | NCBH |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2020 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788123439921 |
Reviews
There are no reviews yet.