Additional information
| Weight | 92 g |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 13.8 × 0.2 cm |
| Pages | 72 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Critical Quest |
| Language | English |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2007 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788189524210 |
௹75.00
| Weight | 92 g |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 13.8 × 0.2 cm |
| Pages | 72 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Critical Quest |
| Language | English |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2007 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788189524210 |
Reviews
There are no reviews yet.