Additional information
| Weight | 238 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 1.5 cm |
| Pages | 208 |
| Author(s) | D D Kosambi |
| Publisher | Left World |
| Language | English |
| Edition | Second |
| Year of Publication | 2012 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9789380118062 |
| Weight | 238 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 1.5 cm |
| Pages | 208 |
| Author(s) | D D Kosambi |
| Publisher | Left World |
| Language | English |
| Edition | Second |
| Year of Publication | 2012 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9789380118062 |
Reviews
There are no reviews yet.