Additional information
| Weight | 305 g |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 14 × 1.4 cm |
| Pages | 256 |
| Author(s) | A Ramasami |
| Publisher | Poombuhar |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2010 |
| Format | Paperback |
| Weight | 305 g |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 14 × 1.4 cm |
| Pages | 256 |
| Author(s) | A Ramasami |
| Publisher | Poombuhar |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2010 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.