Additional information
| Weight | 485 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 13.9 × 2.3 cm |
| Pages | 448 |
| Author(s) | Vela Ramamurthy |
| Publisher | Discovery Book Palace |
| Language | Tamil |
| Edition | Eighteenth |
| Year of Publication | 2022 |
| Format | Paperback |
| Weight | 485 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 13.9 × 2.3 cm |
| Pages | 448 |
| Author(s) | Vela Ramamurthy |
| Publisher | Discovery Book Palace |
| Language | Tamil |
| Edition | Eighteenth |
| Year of Publication | 2022 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.