Additional information
| Weight | 40 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 14 × 0.1 cm |
| Pages | 32 |
| Author(s) | Thanthai Periyar |
| Publisher | Dravidar Kazhagam |
| Language | Tamil |
| Edition | Seventh |
| Year of Publication | 2022 |
| Format | Paperback |
| Weight | 40 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 14 × 0.1 cm |
| Pages | 32 |
| Author(s) | Thanthai Periyar |
| Publisher | Dravidar Kazhagam |
| Language | Tamil |
| Edition | Seventh |
| Year of Publication | 2022 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.