Additional information
| Weight | 410 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 2.5 cm |
| Pages | 357 |
| Author(s) | Jeyarani |
| Publisher | Karuppu Pradhigal |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2017 |
| Format | Paperback |
| Weight | 410 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 2.5 cm |
| Pages | 357 |
| Author(s) | Jeyarani |
| Publisher | Karuppu Pradhigal |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2017 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.