Additional information
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 22.2 × 14.7 × 1.4 cm |
| Pages | 224 |
| Author(s) | Thiruchi V Anaimuthu |
| Publisher | Periyar Nool Veliyeettagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2014 |
| Format | Paperback |
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 22.2 × 14.7 × 1.4 cm |
| Pages | 224 |
| Author(s) | Thiruchi V Anaimuthu |
| Publisher | Periyar Nool Veliyeettagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2014 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.