Additional information
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.4 × 14.1 × 0.5 cm |
| Pages | 96 |
| Author(s) | Thanthai Periyar |
| Publisher | Marxia Periyariya Podhuvudaimai Katchi |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2011 |
| Format | Paperback |
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.4 × 14.1 × 0.5 cm |
| Pages | 96 |
| Author(s) | Thanthai Periyar |
| Publisher | Marxia Periyariya Podhuvudaimai Katchi |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2011 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.