Additional information
| Weight | 56 g |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 14 × 0.3 cm |
| Pages | 40 |
| Author(s) | M Mathivannan |
| Publisher | Karuppu Pradhigal |
| Language | Tamil |
| Edition | Second |
| Year of Publication | 2016 |
| Format | Paperback |
௹40.00
| Weight | 56 g |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 14 × 0.3 cm |
| Pages | 40 |
| Author(s) | M Mathivannan |
| Publisher | Karuppu Pradhigal |
| Language | Tamil |
| Edition | Second |
| Year of Publication | 2016 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.