Additional information
| Weight | 408 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 2 cm |
| Pages | 376 |
| Author(s) | Manjai Vasanthan |
| Publisher | Dravidar Kazhagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 1979 |
| Format | Paperback |
| Weight | 408 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 2 cm |
| Pages | 376 |
| Author(s) | Manjai Vasanthan |
| Publisher | Dravidar Kazhagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 1979 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.