Additional information
| Weight | 380 g |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 13.7 × 1.7 cm |
| Pages | 384 |
| Author(s) | Appathurai Ka |
| Publisher | Poombuhar |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2014 |
| Format | Paperback |
| Weight | 380 g |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 13.7 × 1.7 cm |
| Pages | 384 |
| Author(s) | Appathurai Ka |
| Publisher | Poombuhar |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2014 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.