Additional information
| Weight | 1140 g |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 14 × 4.5 cm |
| Pages | 824 |
| Author(s) | Noorani A G |
| Publisher | Bharathi Puthakalayam |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2022 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9789391262624 |
| Weight | 1140 g |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 14 × 4.5 cm |
| Pages | 824 |
| Author(s) | Noorani A G |
| Publisher | Bharathi Puthakalayam |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2022 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9789391262624 |
Reviews
There are no reviews yet.