Additional information
| Weight | 55 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.9 × 14 × 0.3 cm |
| Pages | 32 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Sencholai |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2019 |
| Format | Paperback |
| Weight | 55 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.9 × 14 × 0.3 cm |
| Pages | 32 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Sencholai |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2019 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.