Additional information
| Weight | 201.6 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 1 cm |
| Pages | 168 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Ethir Veliyeedu |
| Language | Tamil |
| Edition | Tenth |
| Year of Publication | 2022 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9789384646561 |
| Weight | 201.6 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 1 cm |
| Pages | 168 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Ethir Veliyeedu |
| Language | Tamil |
| Edition | Tenth |
| Year of Publication | 2022 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9789384646561 |
Reviews
There are no reviews yet.