Additional information
| Weight | 75 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.9 × 14.1 × 0.3 cm |
| Pages | 48 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Sencholai |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2018 |
| Format | Paperback |
| Weight | 75 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.9 × 14.1 × 0.3 cm |
| Pages | 48 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Sencholai |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2018 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.