Additional information
| Weight | 60 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.4 × 13.9 × 0.2 cm |
| Pages | 40 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Sencholai |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2019 |
| Format | Paperback |
௹30.00
| Weight | 60 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.4 × 13.9 × 0.2 cm |
| Pages | 40 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Sencholai |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2019 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.