Additional information
| Weight | 80 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 14 × 0.5 cm |
| Pages | 56 |
| Author(s) | Thanthai Periyar |
| Publisher | Dravidar Kazhagam |
| Language | Tamil |
| Edition | Fourth |
| Year of Publication | 2019 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9997772014209 |
| Weight | 80 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 14 × 0.5 cm |
| Pages | 56 |
| Author(s) | Thanthai Periyar |
| Publisher | Dravidar Kazhagam |
| Language | Tamil |
| Edition | Fourth |
| Year of Publication | 2019 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9997772014209 |
Reviews
There are no reviews yet.