Additional information
| Weight | 180 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 14 × 1 cm |
| Pages | 176 |
| Author(s) | Ki Rajanarayanan |
| Publisher | Annam Akaram Publications |
| Language | Tamil |
| Edition | Thirteenth |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| Weight | 180 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 14 × 1 cm |
| Pages | 176 |
| Author(s) | Ki Rajanarayanan |
| Publisher | Annam Akaram Publications |
| Language | Tamil |
| Edition | Thirteenth |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.