Additional information
| Weight | 385 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 1.7 cm |
| Pages | 360 |
| Author(s) | S Ramakrishnan |
| Publisher | Desanthiri Pathippagam |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2019 |
| Format | Paperback |
| Weight | 385 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 1.7 cm |
| Pages | 360 |
| Author(s) | S Ramakrishnan |
| Publisher | Desanthiri Pathippagam |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2019 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.