Additional information
| Weight | 230 g |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 14 × 1 cm |
| Pages | 199 |
| Author(s) | Chinua Achebe |
| Translation | Vincent S |
| Publisher | Ethir Veliyeedu |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2014 |
| Format | Paperback |
| Weight | 230 g |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 14 × 1 cm |
| Pages | 199 |
| Author(s) | Chinua Achebe |
| Translation | Vincent S |
| Publisher | Ethir Veliyeedu |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2014 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.