Additional information
| Weight | 560 g |
|---|---|
| Dimensions | 23.9 × 17.8 × 1.4 cm |
| Pages | 305 |
| Author(s) | Maharaja Murali GKV |
| Publisher | Bharathi Puthakalayam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| Weight | 560 g |
|---|---|
| Dimensions | 23.9 × 17.8 × 1.4 cm |
| Pages | 305 |
| Author(s) | Maharaja Murali GKV |
| Publisher | Bharathi Puthakalayam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.