Additional information
| Weight | 154 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 0.5 cm |
| Pages | 112 |
| Author(s) | Murukasuntharam |
| Publisher | Sahitya Academy |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2018 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 8126023635 |
| Weight | 154 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 0.5 cm |
| Pages | 112 |
| Author(s) | Murukasuntharam |
| Publisher | Sahitya Academy |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2018 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 8126023635 |
Reviews
There are no reviews yet.