Additional information
| Weight | 390 g |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 14.7 × 1.6 cm |
| Pages | 250 |
| Author(s) | S Ramakrishnan |
| Publisher | Desanthiri Pathippagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| Weight | 390 g |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 14.7 × 1.6 cm |
| Pages | 250 |
| Author(s) | S Ramakrishnan |
| Publisher | Desanthiri Pathippagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.