Additional information
| Weight | 210 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.4 × 13.4 × 1 cm |
| Pages | 196 |
| Author(s) | Aarur Pattabiraman |
| Publisher | NCBH |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2006 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788123410784 |
| Weight | 210 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.4 × 13.4 × 1 cm |
| Pages | 196 |
| Author(s) | Aarur Pattabiraman |
| Publisher | NCBH |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2006 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788123410784 |
Reviews
There are no reviews yet.