Additional information
| Weight | 220 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 14 × 1.1 cm |
| Pages | 218 |
| Author(s) | Mullai Muthaiah |
| Publisher | NCBH |
| Language | Tamil |
| Edition | Sixth |
| Year of Publication | 2020 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788123424798 |
| Weight | 220 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.6 × 14 × 1.1 cm |
| Pages | 218 |
| Author(s) | Mullai Muthaiah |
| Publisher | NCBH |
| Language | Tamil |
| Edition | Sixth |
| Year of Publication | 2020 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788123424798 |
Reviews
There are no reviews yet.