Additional information
| Weight | 380 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 2.5 cm |
| Pages | 331 |
| Author(s) | Jeevanandham |
| Publisher | Bharathi Puthakalayam |
| Language | Tamil |
| Edition | Second |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9789388126502 |
| Weight | 380 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 2.5 cm |
| Pages | 331 |
| Author(s) | Jeevanandham |
| Publisher | Bharathi Puthakalayam |
| Language | Tamil |
| Edition | Second |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9789388126502 |
Reviews
There are no reviews yet.