Additional information
| Weight | 85 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 14 × 0.3 cm |
| Pages | 64 |
| Author(s) | Thanthai Periyar |
| Publisher | Dravidar Kazhagam |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9997772014360 |
| Weight | 85 g |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 14 × 0.3 cm |
| Pages | 64 |
| Author(s) | Thanthai Periyar |
| Publisher | Dravidar Kazhagam |
| Language | Tamil |
| Edition | Third |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9997772014360 |
Reviews
There are no reviews yet.