Additional information
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 1.5 cm |
| Pages | 255 |
| Author(s) | Satnam |
| Translation | Prasanna |
| Publisher | Vidiyal Pathippagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2010 |
| Format | Paperback |
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 14 × 1.5 cm |
| Pages | 255 |
| Author(s) | Satnam |
| Translation | Prasanna |
| Publisher | Vidiyal Pathippagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2010 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.