Additional information
| Weight | 680 g |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 15.5 × 2.8 cm |
| Pages | 1017 |
| Author(s) | S Ramakrishnan |
| Publisher | Desanthiri Pathippagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2018 |
| Format | Paperback |
| Weight | 680 g |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 15.5 × 2.8 cm |
| Pages | 1017 |
| Author(s) | S Ramakrishnan |
| Publisher | Desanthiri Pathippagam |
| Language | Tamil |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2018 |
| Format | Paperback |
Reviews
There are no reviews yet.