Additional information
| Weight | 415 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.2 × 14 × 1.7 cm |
| Pages | 372 |
| Author(s) | Palaniyappan M A |
| Publisher | NCBH |
| Language | Tamil |
| Edition | Fifth |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788123425092 |
| Weight | 415 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.2 × 14 × 1.7 cm |
| Pages | 372 |
| Author(s) | Palaniyappan M A |
| Publisher | NCBH |
| Language | Tamil |
| Edition | Fifth |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9788123425092 |
Reviews
There are no reviews yet.