Additional information
| Weight | 52 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.3 × 13.8 × 0.2 cm |
| Pages | 32 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Critical Quest |
| Language | English |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2005 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 8189524011 |
| Weight | 52 g |
|---|---|
| Dimensions | 21.3 × 13.8 × 0.2 cm |
| Pages | 32 |
| Author(s) | Babasaheb Ambedkar |
| Publisher | Critical Quest |
| Language | English |
| Edition | First |
| Year of Publication | 2005 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 8189524011 |
Reviews
There are no reviews yet.