Additional information
| Weight | 490 g |
|---|---|
| Dimensions | 17.7 × 11.2 × 13.5 cm |
| Pages | 556 |
| Author(s) | Romila Thapar |
| Publisher | Penguin India |
| Language | English |
| Edition | Second |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9780143029892 |
| Weight | 490 g |
|---|---|
| Dimensions | 17.7 × 11.2 × 13.5 cm |
| Pages | 556 |
| Author(s) | Romila Thapar |
| Publisher | Penguin India |
| Language | English |
| Edition | Second |
| Year of Publication | 2021 |
| Format | Paperback |
| ISBN | 9780143029892 |
Reviews
There are no reviews yet.